Investičné Fórum v Egypte AR

Pod vysokým patronátom H.E. Abdel Fattah El-Sisi, prezidenta Egyptskej arabskej republiky, sa  3. – 4. februára 2018 v hoteli Semiramis Intercontinental v Káhire uskutočnilo tretie “Egyptské investičné fórum”. Fórum organizovala Federácia egyptských obchodných komôr a skupina Al-Iktissad Wal-Aamal v spolupráci s Ministerstvom investícií a medzinárodnej spolupráce a Ministerstvom obchodu a priemyslu a Združením arabských komôr.

Fórum sa konalo po tom, ako sa v Egypte vydal nový investičný zákon a jeho vykonávacie predpisy, čím sa poskytla príležitosť diskutovať o najnovšom vývoji, ako aj o stimuloch a reformách. Noví investori prejavujúci záujem o egyptský trh boli navštíviť fórum spolu so svojimi už založenými rovesníkmi.

Cieľom fóra bolo diskutovať o rôznych štádiách vývoja a reformy investičnej klímy, pričom sa osvetľujú rozsiahle projekty rozvoja, pracovné príležitosti, ktoré prinášajú, a ako dobre reagovali miestne súkromné ​​odvetvia a zahraničné investície na úsilie vlády až do súčasnosti a vyhliadky arabských a zahraničných investícií v Egypte.

Ministri, predstavitelia, experti, podnikatelia a investori z Egypta a rôznych arabských štátov sa podelili o svoje skúsenosti spolu so zástupcami regionálnych a medzinárodných orgánov a inštitúcií financovania.

Naša Arabsko – Slovenská obchodná komora, priemyslu a poľnohospodárstva je už známa v arabskom svete a prijala pozvanie na investičné fórum v Egypte. Reprezentovali sme možnosti našich členov ako výrobcov, tak aj poskytovateľov služieb, ktorý môžu dodávať výrobky a poskytovať služby na arabskom trhu. Egyptský trh je pre našich členov veľmi zaujímavý nakoľko opäť nastal vzrast Egypta ako vo výstavbe nových celkov, tak aj v stabilite a vzostupe ekonomiky. Naša komora získala nadštandardné možnosti účasti svojich členov na egyptskom trhu.

 

By | 2020-02-29T23:33:42+01:00 يونيو 19th, 2018|Novinky|
%d مدونون معجبون بهذه: